سامان ، تسلیت بگو؛ برایت خوب است

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته چهارمین بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهان... با عنوان : سامان ، تسلیت بگو؛ برایت خوب است بخوانید :
به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته چهارمین بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی مقابل ونزوئلا برگزار شد و این بار میزبان شهر نایمخن هلند بود ؛ در این بازی  نه تماشاگرانی چشم گیر خود را به ورزشگاه رسانده بودند و نه خبرنگاری حرفه ای برای پوشش این دیدار اعزام شده بود. البته پوشش  تلویزیونی ایران و ونزوئلا هم تا مرز لغو پیش رفت که به هرحال توافقی دقیقه آخری باعث پخش مسابقه از شبکه  سوم شد .


از طرفی دیگر فدراسیون فوتبال که  برنامه  سفر به اتریش و هلند را هماهنگ نکرده بود ، مساعدت حداقلی را برای پوشش جدی خبری این دیدار فراهم نساخت تا از ایران هیچ خبرنگاری تیم ملی را همراهی نکند، چراکه علی الاصول برای پوشش بازی های تیم ملی نیاز به یاری موافقت از طرف سرمربی تیم ملی و مدیر رسانه ای وی وجود دارد . با این وضع به جز یک خبرنگار ایرانی مقیم هلند و خبرنگار یورونیوز ، ژورنالیست حرفه ای دیگری بازی را پوشش نداد و تصویری هم از مسابقه به بیرون منتشر نشد .


نکته جالب اما در پایان بازی اتفاق افتاد جایی که سه ، چهار نفر با زبان و لهجه های مختلف قدوس را احاطه کرده بودند تا از او دیالوگی به اجبار در مورد زلزله غرب ایران بگیرند. در ویدئویی که یورو نیوز از این مصاحبه منتشر کرده ،بارها به این بازیکن که به فارسی هم کامل مسلط نیست گفته می شود تا زلزله غرب کشور را تسلیت بگویدو عجیب تر اینکه یک نفر موکدا به او می گوید:« بگو برات خوب است.» قدوس که آشکارا گیج شده در نهایت جمله های گفته شده از سوی یکی از افراد حاضر در میکسدزون را تکرار می کند و سپس به همراه مدیر رسانه ای تیم ملی محل را ترک می کند.


تدارک برای تیم ملی شامل زمینه های بسیاری می شود که بخش رسانه هم مانند تیم های حریف، محل برگزاری مسابقه یا مسیر پروازی مسافرت های تیم ملی موضوعی است که باید در حد جام جهانی مورد بررسی قرار داده شود و اگر این اتفاق رخ ندهد اتفاقاتی مثل بعد از دیدار ایران و ونزوئلا رخ می دهد که کمترین عکس و خبر مهم از بازی استخراج می شود و در نهایت بازیکنان با افرادی ناشناس به اسم خبرنگار رو به رو می شوند که گفت و گوی آنها در نهایت تبدیل به سوژه خبری "یورو نیوز" می شود. البته شاید هیچ کدام از اینها اهمیت نداشته باشد که یک نفر آن جمله عجیب را در نصیحت به این بازیکن بزرگ شده اروپا به زبان بیاورد. اینکه "تسلیت بگو، برایت خوب است."


تیم ملی ایران و بازیکنانش برای مسابقه با بازوبندهای مشکی بازی کردند و با مشارکت در پیام های تسلیت سعی کردند شریک غم مردم عزیز زلزله زده باشند.


برچسب‌ها: سامان قدوس, تیم ملی, تسلیت, یورو نیوز

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۶ساعت 10:36&nbsp توسط ایمان  | 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 13:16